Mersin Tavşanlı Linyit maçı TRT izle

Değerli okuyucularımızın naklen maç izleme, naklen radyodan maç anlatımı, internetten maç yayını, maç özeti izleme, maç hangi gün ve saatte, 6.hafta lig sıralaması, maç takvimi hususunda arama yapanların geniş kapsamlı konulara kolayca ulaşabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzman.org standartlarına uygun olarak çalışmalar gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait 6. hafta “Mersin Tavşanlı Linyit maçı TRT izle“ makalemizi incelerken paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra aradığınızda kolayca web sitemize gelebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyin.

Yukarıda Belirtilen maç yayını Futbol Federasyonu tarafından belirlenmiş 2014 yılına ait 6. hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak daha önceden belirlenen : 27 Eylül 2013 Cuma, 28 Eylül 2013 Cumartesi, 29 Eylül 2013 Pazar ve 30 Eylül 2013 Pazartesi günlerinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

————————————————————————————————————————–

Spor Toto Süper Lig İle İlgili…

Mersin Tavşanlı Linyit maçı TRT izle-hangi-günde-saatte-kanalda-71Türkiye Süper Ligi veya sponsor sözleşmesi sebebi ile Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 tarihinde Millî Lig adıyla başlatılan, şu an memleketimizin en ileri kademedeki ligi. Tek dönem içerisinde 18 takım ile gerçekleştiren Spor Toto Süper Lig, sezon sonunda 3 klübün ligden relege olup Yükselme Grubu ligden gelen üç takımın üst lige çıkmasıyla süreklilik arz eder. Türk Süper Ligi, 18 takım ile pay ortakarının ortaya çıkardığı kurumdur. Ağustos ve Mayıs dönemleri de dahil olarak 9 ay süreklilik gösteren bir etkinlik olan Türk Süper Ligi, 34 hafta ve 306 müsabakadan ortaya çıkar.

Mersin Tavşanlı Linyit maçı TRT izle-32Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları yapılır. Spor Toto Süper Lig, Futbol Federasyonuna bağlıdır. 2005 sezonunda Türk Süper Ligi’e Turkcell’in isim hakkı sahibi olmasıyla resmi olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu organizasyon, Turkcell’in sponsorluk anlaşmasının bitmesiyle 10-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Bunla beraber UEFA’nın en üst seviye futbol ligleri derecelemesinde altıncı sırada yer alır. Champions League’ne 1′i qualifikasyon olmak üzere iki, Avrupa Ligi’ne 3 spor klübü gönderir. TFF Türkiye Kupası şampiyonu olarak ilk 4 sıraya girememiş bir klüp te Euro Cup’a iştirak edebilmektedir.

Mersin Tavşanlı Linyit maçı TRT izle-84Spor Toto Süper Lig, 01-02 sezonunda faaliyete geçmiştir, ama ülkemizde ileri seviye futbol 58 tarihinden bu yana oynanmaya başlanmıştır. Tüm Avrupada en çok izlenen altıncı futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, ek olarak 394 milyon € hasılatı ile Tüm Avrupada en fazla gelir sağlayan 8. lig durumundadır. Şu vakite kadar 67 futbol takımının yer aldığı Süper Lig’de yalnızca 5 ayrı takım şampiyon olabilmiştir. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler arasında en fazla bu ünvanı elde eden takım on dokuz defa ile Galatasaraydır.

—————————————————————————————————————————

Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

Mersin Tavşanlı Linyit maçı TRT izle-hangi-günde-saatte-kanalda-78Maçları Canlı İzle: Spor Toto Süper Lig 1968 tarihinden bu yana özel ve devlet firmalara verilen maç izle yayını hakları nedeniyle naklen yayın imtiyazlarını almış olan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli televizyon kanallarından takip edilmektedir. Spor Toto Süper Lig’i, 1967′den 1992 sezonuna dek TRT 1, 1997′ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den naklen izlenmiştir. 2001 tarihinden itibaren ise Lig TV kanalından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları üst tarafta anlatıldığı gibi TFF ile anlaşma imzalamış olan Digitürk’e bağlı olan Lig Tv ismindeki Kanal 77′den naklen verilmektedir. 2008-2009 yılından itibaren 4 büyük takımların kendi evinde oynayacağı maçlar yüksek çözünürlük canlı yayın sistemi ile birlikte verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren klüplerin herhangi yasa dışı bir olayla (şike, illegal bahis vb.) anılmaması sebebiyle müsabakalar aynı saatte verilebilir. Böyle şekil vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmasını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını para vermeden olarak takip etme olanağı da mevcuttu, lakin bahsı geçen müsabakaların yayını lig karşılaşmalarının daha önceden belirlenen bitiş zamanından 60 dk. sonra Lig TV ile sözleşmesi olan diğer televizyon kuruluşlarınca yapılabilir.

Canlı Maç Dinle: Bir senede oynanan her resmi ve özel futbol karşılaşmalarınndan; Spor Toto Süper Lig maçları sadece Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalayan yayıncı kurumlar aracılığı ile UEFA ve TFF Naklen Yayın Kuralları kaidelerine uygun olarak radyodan canlı yayınlanabilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kanalın en uygun halde görev yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakkı 2011 sezonuna kadar TRT Radyo’nun yükümlüğü altındadır.

—————————————————————————————————————————

Günün (25 10 2014) 2013-2014 Senesi Futbol Takımları

Akhisar Belediyespor: Manisa’nın Akhisar ilçesine ait bir futbol kulübü. Tarihinde ilk kez 2013 sezonunda Süper Lig’de mücadele etme hakkını kazanmıştır. Bu başarıyı önceki sezon 1. Lig’de şampiyon olarak gerçekleştırmıştır. Daha önce kulüp daha iki sezon 1. Lig’de oynamıştır ve kuruluşundan beri çoğu zaman 2. Lig ve 3. Lig’de oynamıştır.

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu’nda oynamıştır. Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Bursaspor: Bursa’yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar’dır. Renkleri Yeşil Beyaz’dır. Bursa’da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.

Çaykur Rizespor : Türkiye’nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953′te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu’nda oynamaktadır.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959′dan beri düzenlenen Süper Lig’de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası’nda şampiyon olmuştur.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı’nın sahibidir.

Kardemir Demir Çelik Karabükspor : Karabük’ün kırmızı ve mavi renkli takımıdır. 1969 yılında Karabük Gençlik ve DÇ Sporun birleşmesinden doğan takım Süper Lig’de mücadele etmektedir. Kulüp tesisleri 1993-94 sezonundaki tesisler hamlesi ile yapılmıştır. Tesisler Çamlık Mevkii’nde olup, modern bir görünüm içinde spor kompleksi (İdman sahaları-Parkur-Salonlar) mevcuttur.

Türkiye PTT 1. Lig İle İlgili…

2013-14 sezonunda 19 takımın mücadele edeceği 1. Lig’de her takım çift devreli lig usülüne göre rakipleriyle karşılaşır. Sezon sonunda puan durumuna göre yapılan sıralamada ilk iki sırayı alan takımlar doğrudan Süper Lig’e çıkarken, 3., 4., 5. ve 6. sırayı alan takımlar; Play off sonucu Süper Lig’e yükselecek 3. takımı belirler. 3. ile 6., 4. ile de 5. takımın kendi aralarında içeride-dışarıda oynadıkları maçlar sonucu finale kalan 2 takım tarafsız sahada maçını oynayarak, Süper Lig’e yükselen 3. takım olmaya hak kazanır.2013-14 sezonunun sonunda ligi son dört sırada tamamlayan takımlar ise 2. Lig’e düşerler.

Bu senenin klüpleri : 1461 TRABZON, ADANA DEMİRSPOR, ADANASPOR, ANKARA, BALIKESİR, BOLUSPOR, BUCA, FETHİYE, GAZİANTEP BELEDİYE, İSTANBUL BELEDİYE, MARAŞ, KAF KAF, MANİSA, MERSİN İDMANYURDU, ORDU, SAMSUNSPOR, TAVŞANLI LİNYİT…

—————————————————————————————————————————

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı

Mersin Tavşanlı Linyit maçı TRT izle konumuzu okuyan Siz Futbol Aşıklarının 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde okuduğu öteki karşılaşmalar alt taraftadır: