Trabzon (TS) Sivasspor Maçı Naklen Şifresiz İzle HD

Siz Futbol Aşıklarının canlı maç izleme, canlı radyo maç dinleme, internetten canlı maç anlatımı, atılan goller, maç hangi gün ve saatte, Bu hafta puan durumu, fikstürü konularında bilgi arayanlarıngeniş kapsamlı konulara en kısa yoldan göz atabilmesi ve okuyabilmesi için sitemizin standartlarına uygun olarak özenli derlemeler gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Trabzon (TS) Sivasspor Maçı Naklen Şifresiz İzle HD“ yazımızı incelerken bilgi paylaşılan uyarıları okumayı ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sitemize girebilmek için web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Bu maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından belirlenen 2014 Futbol senesine ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihlerinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Türkiye Spor Toto Süper Ligi Tarihçesi

Trabzon (TS) Sivasspor Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-49Süper Lig veya isim hakkı anlaşması uyarınca Spor Toto Süper Lig, 59 senesinde Millî Lig adıyla start verilen, şu an memleketimizin en ileri düzeydeki futbol ligi. Bir dönem içinde 18 takım ile faaliyet gösterilen bu lig, sezon sonunda üç futbol klübünün ligden relege olup alt ligden gelen 3 takımın promote etmesi ile süreklilik arz eder. Süper Lig, 18 klüp ile başkan ve yönetimlerin ortaya çıkardığı kuruluştur. Eylül ve Mayıs tarihleri de dahil olarak 9 ay devam eden bir faaliyet olan Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 müsabakadan oluşur.
Trabzon (TS) Sivasspor Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-64Müsabakalar hafta arası ve hafta sonları yapılır. Süper Lig, Türkiye Futbol Federasyonu`na bağımlıdır. 2005 yılında Türk Süper Ligi`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olmasıyla hukuki olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan bu lig, Turkcell`in hukuki paktının sona ermesiyle 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bunla beraber UEFA`nın en kaliteli ligler sıralamasında altıncı sırada bulunmaktadır. Champions League`ne bir tanesi ön eleme olarak iki farklı, Avrupa Ligi`ne 3 futbol klübü yollar. Kupa galibi olarak ilk 4 sıraya girmeyen bir futbol takımı da Avrupa Ligi`ne iştirak edebilmektedir.
Trabzon (TS) Sivasspor Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-23Spor Toto Süper Lig, 01-02 yılında kuruldu, ama Türkiye`de üst düzey futbol 1960 sezonundan bu yana oynanmaktadır. Avrupa`da en çok izlenen altıncı futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 399 milyon € hasılatı ile Tüm Avrupada en fazla getiri getiren sekizinci ligtir. Şu ana dek 70 futbol takımının mücadele ettiği Süper Lig`de yalnızca beş ayrı takım şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler içerisinde en çok bu ünvanı elde eden klüp 19 defa ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

Trabzon (TS) Sivasspor Maçı Naklen Şifresiz İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-28Maçları Canlı İzle: Spor Toto Süper Lig 1966 sezonundan itibaren özel kurumlara verilmiş yayınlama hakkı sebebi ile naklen yayın hakkını alan kurumların ortaya koyduğu ücretli kanallardan seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1968`den 1993 sezonuna dek Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1995`ya kadar Star TV, daha sonra sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2000 sezonundan bu yana ise Lig TV kanalından izlenmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarıda betimlendiği şekilde Türkiye Futbol Federasyonu ile pakt izmalayan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki Kanal 77`den naklen yayınlanmaktadır. 2008-2009 tarihinden itibarıyla dört büyüğün kendi evlerinde oynayacağı maçlar yüksek çözünürlük naklen yayın teknoloji ile yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa son maçlarında şampiyonluk ve ligde düşmeme mücadelesi veren klüplerin herhangi yasa dışı bir vayayla (şike, yasa dışı bahis vb.) anılmaması için müsabakalar aynı saatte oynatılabilir. Böyle tarz durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını para vermeden olarak izleyebilme imkanı da mümkündür, lakin söz konusu karşılaşmaların yayını lig karşılaşmalarının önceden belirlenen tamamlanma süresinden 55 dk. sonra Lig TV ile anlaşması olan başka televizyon kurumlarınca yapılabilir.
Canlı Dinleme Hakkı: Bir sezonda oynanacak her resmi ve özel futbol müsabakalarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları yalnız Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma yapan yayıncı radyolar tarafından UEFA ve Federasyon Canlı Yayın Kuralları kaidelerine uygun şekilde radyodan naklen verilebilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kurumun en uygun şekilde görev yapmasını sağlamakla sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2012 senesine kadar TRT Radyo`nun sorumluluğundadır.

Günün (25 10 2014) 2013 Yılı Süper Lig Takımları

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.
Gençlerbirliği: 14 Mart 1923`te Ankara`da kurulan, Cumhuriyet ile aynı yıl kurulması nedeniyle Cumhuriyet Takımı olarak da anılan, forma renkleri kırmızı-siyah olan spor kulübü.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul`da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü`nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • AUT: Topun hücum oyuncuları tarafından korner çizgileri veya kale üstünden dışarı vurulmasıdır. Top ceza alanı içinden kaleci veya savunma oyuncuları tarafından ayakla aut vuruşu yapılarak oyuna sokulur.
  • FRİKİK: Faule maruz kalan takım lehine serbest vuruşla oyuna başlama hakkıdır. Faul yapan takım oyuncuları atış sırasında toptan 9.15 metre uzakta olmalıdır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Trabzon (TS) Sivasspor Maçı Naklen Şifresiz İzle HD konumuzu ziyaret eden Değerli okuyucularımızın 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği öbür karşılaşmalar alt taraftadır: